Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


11 sierpnia
RPZ, Szczecin,15 zł

9 sierpnia
GC, Dębica,20 zł
GMG, Warszawa,20 zł
JB, Wólka Radzymińska,10 zł
KW, Zielona Góra,10 zł
NEG, Andrychów,5 zł
PLZ, Kraków,50 zł
SM, Świdnica,50 zł

8 sierpnia
FZP, Przanowice,58 zł
JMS, Siekierczyn,50 zł
WPK, Kórnik,10 zł

7 sierpnia
JŁ, Ciechocinek,10 zł
KP, Szczytno,30 zł
MC, Kraków,14 zł

6 sierpnia
AJS, Busko Zdrój,100 zł
FK, Warszawa,50 zł
GM, Łódź,50 zł
JAK, Jasło,15 zł
MC, Łódź,5 zł
MŁ, Legnica,10 zł
TF, Wieliczka,10 zł
TW, Wrocław,33.33 zł

5 sierpnia
AW, Warszawa,50 zł
CK, Warszawa,20 zł
FW, Warszawa,10 zł
GK, Szczecin,50 zł
JS, Lublin,40 zł
KAP-P, Kraków,40 zł
ŁM, Ługwałd,10 zł
MB, Opole,10 zł
MC, Gdańsk,50 zł
MK, Gdynia,55 zł
MP, Lublin,100 zł
MWP, Warszawa,10 zł
TB, Konin,10 zł
TŁ, Lublin,10 zł
ZO, Częstochowa,20 zł

4 sierpnia
PSM, Wrocław,50 zł
PSM, Wrocław,100 zł
RPK, Warszawa,15 zł

3 sierpnia
JL, Warszawa,5 zł
JPŚ, Warszawa,100 zł
MG, Stargard,20 zł
MKK, Lublin,5 zł

2 sierpnia
AS, Jasło,2 zł
KZ, Żmigród,100 zł
LZ, Bielsko-Biała,10 zł
SP, Murowana Goślina,20 zł
WRC, Opole,20 zł

1 sierpnia
JP, Warszawa,20 zł
ŁMD, Lubartów,10 zł
ŁMR, Pruszków,20 zł
MO, Skierniewice,5 zł
PN, Lublin,10 zł
RM, Zbiersk,5 zł
TMP, Białystok,20 zł

31 lipca
ŁPJ, Stróżówka,100 zł
PS, Warszawa,50 zł
SB, Niemcy,10 EUR
WR, Stargard,50 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
7 369 wizyt dziennie
sierpień147 386wizyt
lipiec235 655wizyt
czerwiec241 434wizyt
maj294 348wizyt
kwiecień260 376wizyt
marzec313 392wizyt
luty292 687wizyt
styczeń321 994wizyt
grudzień277 457wizyt
listopad279 213wizyt
październik305 360wizyt
wrzesień288 624wizyt

Więcej statystyk »

53 553 457 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Spotkania

  • 29 sierpnia
    w Łodzi

Więcej o spotkaniach »

Ogłoszenia

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Ścieżką obok drogi (część 2)

Ścieżką obok drogi (część 2)

Wszystkie książki »

Prokuratura przybliża pojednanie

Komentarz    tygodnik „Goniec” (Toronto)    23 kwietnia 2011

Jeśli nawet Prawo i Sprawiedliwość nie powinno zostać zdelegalizowane ze względu na „podpalanie państwa” i „podżeganie do nienawiści”, to z całą pewnością trzeba zrobić z nim porządek z powodu notorycznego zasmucania środowisk narodowych skupionych wokół „Jednodniówki Narodowej”. Co prawda środowiska narodowe w swoim czasie notorycznie zasmucały profesora Geremka, ale czyniły to ze słusznych, a nawet - jedynie słusznych pozycji. O ile bowiem profesor Geremek na poprzednich etapach nieubłaganie tkwił na jedynie słusznym stanowisku przewodniej roli partii i sojuszu ze Związkiem Radzieckim, to później się zbisurmanił i zaczął odczuwać niepohamowany tropizm do NATO, podczas gdy środowiska narodowe - wychodząc z założenia, że „niech sobie człowiek wiarę ma, czy nie ma, ale najgorzej, kiedy się nie trzyma tego, w co już raz wdepnął i próbuje, jaka się wiara lepiej dopasuje” - niezmiennie dochowały wiary Związkowi Radzieckiemu aż po dzień dzisiejszy. Nic zatem dziwnego, że na widok poczynań „rusofobów”, którzy próbują oprzeć „całą politykę wobec Rosji na Katyniu”, całe narodowe poczucie realizmu przewraca się im razem z tak zwanymi bebechami. Inna rzecz, że tego narodowego poczucia realizmu niewiele już zostało. To nawet dobry przykład epigonów, którym myśl Romana Dmowskiego kojarzy się już wyłącznie z kurczowym trzymaniem się Rosji. „Takiej dostał dziwnej manii, że chciał tylko od Stefanii”. Niestety! „W tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz” - przypomina poeta.

Tymczasem ruscy szachiści wolą „pojednywać się” z naszym mniej wartościowym narodem albo przy pomocy „Żydów”, albo za pośrednictwem „Chamów”, na skutek czego narodowcy miłości swojej nie mogą skonsumować. Szalenie ich to frustruje i w rezultacie przyczyn swego odrzucenia przez Moskalików skłonni są upatrywać po stronie rusofobów, to znaczy - wszystkich, którzy ich nieszczęśliwej miłości nie podzielają. Najgorsze są nieproszone rady, ale skoro mamy Wielkanoc, kiedy wypada być dobrym dla wszystkich, a przynajmniej takiego udawać, radzę, by przypomnieli sobie przestrogę Józefa Mackiewicza, który ani o rusofobię, ani o bolszewickie ciągoty podejrzewany być nie może. W powieści „Droga donikąd” przytacza on przykład takiego kandydata na przyjaciela Sowieciarzy, któremu oficer NKWD dał po mordzie wyjaśniając, że „nam wspólników do władzy nie potrzeba”. Nie wyklucza to oczywiście możliwości ewentualnego podczepienia się pod FSB, której można by denuncjować „rusofobów” i w ten sposób przywracać naszemu biednemu narodowi właściwy pion moralny. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że to nie musi być wcale przestroga. Przeciwnie - może być potraktowane jako zachęta do jeszcze większej mobilizacji.

Bo tak się akurat szczęśliwie składa, że Sojusz Lewicy Demokratycznej, typowany przez Siły Wyższe na politycznego kierownika koalicji, która jeszcze w tym roku „pojedna” nas z Rosją, no i zaspokoi Żydów do ostatniego srebrnika - zapowiedział rozszerzenie penalizacji „mowy nienawiści” nie tylko na tle antysemickim i ksenofobicznym - co narodowców musi z pewnością szalenie ekscytować, ale również z powodu „orientacji seksualnej” oraz „tożsamości płciowej”. Domyślam się, że panu przewodniczącemu Napieralskiemu musiały już do żywego dokuczyć docinki, jakoby był „zniewieściały” i postanowił położyć im kres przy pomocy kodeksu karnego. W tej sytuacji cóż by szkodziło dodać do tego jeszcze „rusofobię”? Za jednym pociągnięciem pióra można by wyleczyć rusofobów z ich szaleństwa. Niechby potem ktokolwiek zechciał pisnąć choć słówko o Katyniu! Od razu powędruje do ciupy, a zresztą - gdzie tam piśnie, skoro wszystkie niezależne media dostaną rozkaz, żeby o Katyniu nie wspominać nawet słówkiem, a jeśli - to najwyżej przypomnieć, że wszystkiemu winni są Niemcy.

To nawet bardzo możliwe za sprawą innego wybitnego polityka prawicowego, posła pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Filipa Libickiego. Na widok polityków PiS w Radiu Maryja ten wpływowy mąż stanu nie posiada się z oburzenia, ale nie jako polityczny konkurent, co to, to nie, niech Bóg broni! Nie posiada się z oburzenia przede wszystkim jako katolik, ponieważ politycy PiS - jak powszechnie wiadomo choćby z publikacji pana red. Jacka Żakowskiego - notorycznie pogrążają się w sprośnych błędach Niebu obrzydłych, zasmucając nie tylko redaktorów „Jednodniówki Narodowej”, ale i prostych lecz żarliwych katolików. Bo trzeba nam wiedzieć, że pan poseł Libicki nie jest w swoim oburzeniu odosobniony. Ostatnio do Radia Maryja dzwonią różne osoby, w identycznych słowach dając wyraz swemu oburzeniu politycznym zaangażowaniem tej rozgłośni, co pokazuje, że Wojskowe Służby Informacyjne musiały uzyskać sukces werbunkowy również w środowisku gospodyń domowych. Na to wskazuje ów schematyzm wypowiedzi. Widać, że i Siły Wyższe ulegają schematyzmowi - takiemu samemu jak razwiedka niemiecka, która w czasie II wojny światowej wysyłała agentów do Wielkiej Brytanii. Mieli oni nie tylko angielskie kalesony i koszule, ale też byli absolwentami brytyjskich uczelni. Cóż jednak z tego, kiedy centrala wyekwipowała wszystkich w identyczne nesesery?

Tak czy owak, grunt do przygotowania odporu został więc odpowiednio uprawiony, więc kierowana przez panią Joannę Kluzik-Rostkowską partia Forsa... to znaczy pardon - jaka tam znowu „forsa”? Nie żadna „forsa” tylko Polska! Polska Jest Najważniejsza! Więc Polska Jest Najważniejsza zamierza wystąpić z inicjatywą ustawodawczą, by w przypadkach, gdy rozgłośnia angażuje się politycznie, musiała przestrzegać zasady równowagi - tak, jak media publiczne. Znaczy - jak dopuści na antenę kogoś z PiS, to zaraz po nim musi wystąpić ktoś z SLD, albo nawet - z „Jednodniówki Narodowej”. Z pobożnego oburzenia na radiomaryjne bezeceństwa pan poseł Libicki gotów jest wymusić dostęp do toruńskiej rozgłośni Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, czy Januszu Palikotu, żeby mogli propagować tam wszystkie postępowe wynalazki w rodzaju jednopłciowych małżeństw i aborcji na życzenie. Czegóż innego mogłyby sobie życzyć środowiska niechętne temu Radiu - na przykład michnikowcy, czy Zakon Synów Przymierza, który - obok wyszlamowania Polski do ostatniego srebrnika - pacyfikację Radia Maryja umieści na drugim miejscu listy swoich priorytetów? „Stąd dla żuka jest nauka”, że zbytnia pobożność i gorliwość może okazać się tak samo niebezpieczna, jak jej brak, a może nawet niebezpieczniejsza, bo zaprawiona polityczną wścieklizną. Tak czy owak, możliwości tresowania tubylczego społeczeństwa już wkrótce mogą gwałtownie się powiększyć, co niewątpliwie przybliży osiągnięcie rozmaitych ideałów.

Jest to prawdopodobne tym bardziej, że od kilku dni bawi w Warszawie delegacja rosyjskich prokuratorów, którzy mają przesłuchiwać rozmaitych świadków, nie wyłączając tubylczych dygnitarzy, na okoliczność zaniedbań i błędów przy organizacji lotu prezydenta Kaczyńskiego z delegacją do Katynia. Lista przesłuchiwanych jest tajna, więc tylko możemy się domyślać, że wśród nich może znaleźć się również minister Sikorski, czy minister Arabski, nie mówiąc już o mężach stanu drobniejszego płazu. W ten sposób może nastąpić rekonstrukcja tubylczego rządu jeszcze przed wyborami, jeśli rosyjska prokuratura zakończy do tego czasu śledztwo. Pamiętamy bowiem spiżowe słowa prezydenta Miedwiediewa, że „nie dopuszcza” myśli, by wyniki polskiego śledztwa różniły się od wyników śledztwa rosyjskiego. A nie trzeba chyba nikomu przypominać, że wyniki śledztwa rosyjskiego będą takie, jakich zażyczy sobie partia. Zatem środowiska skupione wokół „Jednodniówki Narodowej” mogą mimo wszystko czuć się udelektowane. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Rosja spełnia wszystkie ich życzenia, chociaż sprawia wrażenie, jakby w ogóle ich nie słuchała. Widocznie jednak wie o nich skądinąd, a może nawet je uprzedza?

Stanisław Michalkiewicz

Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza ukazuje się w każdym numerze tygodnika „Goniec” (Toronto, Kanada).

Copyright © 2006-2019 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe: mBank SA 75 1140 2017 0000 4002 0542 5287 Dokładne dane kont

Konto walutowe EURO: mBank SA 76 1140 2004 0000 3712 0674 5873

Konto dewizowe: mBank SA PL26 1140 2017 0000 4612 0038 0386 Swift/BIC: BREXPLPWMBK

Konto PayPal: michalkiewicz@michalkiewicz.pl