Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


30 listopada
KP, Warszawa,800 zł
ŁPJ, Stróżówka,100 zł
PC, Ząbki,40 zł
RPG, Szczecin,20 zł
SP, Szarbków,10 zł
WR, Stargard,50 zł

29 listopada
MD, brak adr.,20 zł
WM, Myślenice,7.77 zł

28 listopada
A i S-ka, Gdynia,50 zł
JC, Warszawa,10 zł
MN, Warszawa,1000 zł
NN, Mississauga,1000 CAD

27 listopada
MZ, Warszawa,44.44 zł
RŁ, Pobiedziska,75 zł

26 listopada
PM, Krosniewice,10 zł

25 listopada
AJ, Iwonicz,90 zł

24 listopada
AP, Chłapowo,500 zł
JJ, Kalisz,10 zł
PB, Węgrzce Wielkie,30 zł
PM, Rybie,100 zł

23 listopada
AB, Konopiska,50 zł
CW, Chełm,100 zł
MS, Warszawa,20 zł
TZP, Kraków,20 zł

22 listopada
GC, Warszawa,25 zł
JMK, Kartuzy,200 zł
ŁB, Zagórzyce Dworskie,7 zł

21 listopada
AJ, Warszawa,1.76 zł
AN, Wrocław,20 zł
BB, Jarocin,50 zł
BW, Straszydle,30 zł
DS, Kraków,100 zł
JC, Augustów,30 zł
JJ, Wrzesnia,20 zł
KCh, Warszawa,40 zł
RM, Golub-Dobrzyń,50 zł
SA, Kielce,100 zł
TJ, Olsztyn,5 zł

18 listopada
MT, Zielonki,50 zł
PS, Warszawa,50 zł

17 listopada
AK, Crescentswords,10 EUR
JS, Gdynia,5 zł
MK, Okół,50 zł
PŻ, Kłodnica Górna,50 zł
RB, Warszawa,50 zł

16 listopada
BJ, Kędzierzyn-Koźle,50 zł
RS, Bulowice,20 zł

15 listopada
AZB-K, Katowice,5 zł
ŁŁ, Warszawa,25 zł
RP, Poznań,12 zł
WR, Kraśnik,10 zł

14 listopada
AC, Wilkszyn,50 zł
DD, Siemianowice Śląskie,20 zł
GN, Wrocław,20 zł
JŻ, Nowy Kawęczyn,5 zł
KD, Warszawa,200 zł
MB, Otwock,10 zł
MW, Chełm,50.24 zł
PP, Gdańsk,60 zł
RT, brak adr.,10 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
11 685 wizyt dziennie
grudzień105 167wizyt
listopad403 291wizyt
październik399 639wizyt
wrzesień398 870wizyt
sierpień379 573wizyt
lipiec375 305wizyt
czerwiec369 077wizyt
maj406 573wizyt
kwiecień391 120wizyt
marzec450 583wizyt
luty429 885wizyt
styczeń465 530wizyt

Więcej statystyk »

42 492 356 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Spotkania

 • 9 grudnia
  w Clark NJ
 • 10 grudnia
  w Greenpoint NY
 • 11 grudnia
  w Bostonie
 • 16 grudnia
  w Nowym Jorku
 • 17 grudnia
  w Ridgewood lub Maspeth NY

Więcej o spotkaniach »

Ogłoszenia

 • Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) zaprasza do udziału w VI edycji konkursu MAGISTER PAFERE, na najlepsze prace magisterskie z dziedziny ekonomii.

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Herrenvolk po żydowsku

Herrenvolk po żydowsku

Wszystkie książki »

Jesteś w dziale: Strona główna » Teksty

Teksty

Odmrożenie globalne i europejskie

Felieton    tygodnik „Najwyższy Czas!”    9 grudnia 2016    3812 wyświetleń

Wygląda na to, że zagraniczne centralne wywiadowcze, którym wysługują się bezpieczniacy w naszym nieszczęśliwym kraju już ochłonęły z szoku wywołanym nieoczekiwanym zwycięstwem Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Jak pamiętamy, zapanowała wielka nerwowość, o czym świadczyło między innymi kategoryczne żądanie, z jakim wobec prezydenta-elekta wystąpił niemiecki minister spraw zagranicznych Walter Steinmeier – żeby mu Donald Trump natychmiast zreferował kierunki swojej przyszłej polityki.

Nadchodzi czas odrodzenia

Felieton    Radio Maryja    8 grudnia 2016    9332 wyświetleń

Któż nas nie słyszał, że „wszyscy kradną”? Na pewno każdy, a poza tym – coś musi być na rzeczy, bo właśnie złodzieje ukradli mi samochód. W tej sytuacji trudno oprzeć się nastrojowi przygnębienia i beznadziejności. Podobny nastrój musiał ogarniać jeszcze przed wojną Franciszka Fiszera, który twierdził, że nie będzie w Polsce dobrze, dopóki nie rozstrzela się 700 tysięcy łajdaków. Ktoś zwrócił mu uwagę: ale panie Franciszku, może nie być aż tylu łajdaków, na co Fiszer odpowiedział, że to nic nie szkodzi; w razie czego dobierzemy z uczciwych.

Za Kaczyńskiego, jak za Tuska

Komentarz    serwis „Prawy.pl” (prawy.pl)    7 grudnia 2016    13464 wyświetleń

Wprawdzie już od roku tkwimy po same uszy w „dobrej zmianie”, ale zmiany – swoją drogą, a kontynuacja – swoją. I to głębsza, niż mogłoby się wydawać. Oto właśnie złodzieje ukradli mi samochód. Zadzwoniłem do straży miejskiej, czy przypadkiem go nie odholowali, ale okazało się, że nie, więc zawiadomiłem policję.

Agenci i legendy

Komentarz    tygodnik „Goniec” (Toronto)    4 grudnia 2016    16898 wyświetleń

Wygląda na to, że starym kiejkutom i politycznej ekspozyturze Stronnictwa Pruskiego udało się w czerwcu 2015 roku w organizm Rzeczypospolitej wszczepić ognisko gangreny, która – jeśli nawet nie zabije naszego organizmu państwowego – to w każdym razie będzie przyczyną jego słabości, podobnie jak kiedyś Kozaczyzna, która w organizmie Rzeczypospolitej utworzyła otwartą ranę. Stopniowo wyciekała przez nią siła państwa, aż wreszcie wyciekła – bo nie ma takiego państwa, którego właśni obywatele nie mogliby obalić.

Rząd pielgrzymuje do Izraela

Felieton    tygodnik „Polska Niepodległa”    3 grudnia 2016    14126 wyświetleń

Opinią publiczną naszego i tak już przecież nieszczęśliwego kraju wstrząsnęła niedawno wiadomość, że podczas wizyty w Izraelu pani premier Beaty Szydło doszło do wypadku drogowego, w którym co najmniej dwie osoby zostały ranne. Na szczęście pani premier Beacie Szydło nic się nie stało i mogła już wkrótce kontynuować podróż z Tel Awiwu do Jerozolimy, a następnie wziąć udział w „konsultacjach międzyrządowych” - bo w tym właśnie celu polski rząd się w Izraelu zameldował.

Demokracja i praworządność triumfuje

Felieton    tygodnik „Najwyższy Czas!”    2 grudnia 2016    12577 wyświetleń

No i co teraz powiedzą wszystkie te cymbały, które podniosły taki klangor, kiedy napisałem o „obozie koncentracyjnym chwilowo nieczynnym”? Na pewno nic nie powiedzą, bo cóż mogą powiedzieć, kiedy właśnie Trybunał Konstytucyjny – ta banda faszystowskich przebierańców – 23 listopada br. stwierdziła – przy jednym zdaniu odrębnym jakiegoś przyzwoitego człowieka, który najwyraźniej przypadkowo trafił do tego grona szubrawców – że „lex Trynkiewicz” jest zgodna z konstytucją?

Rozmowy o sznurze w domu wisielca

Felieton    Radio Maryja    1 grudnia 2016    16428 wyświetleń

Kiedy w trzech stanach Ameryki zarządzono ponowne liczenie głosów, żeby zbadać, czy aby na pewno wybory prezydenckie wygrał Donald Trump, a nie ta, która miała je wygrać, czyli Hilaria Clintonowa, kiedy na Kubie umarł Fidel Castro, co to – jak zauważył przewodniczący Komisji Europejskiej Klaudiusz Juncker - „dla wielu był bohaterem” i kiedy z naszego nieszczęśliwego kraju ewakuuje się właśnie spółka Marks & Spencer, być może po to, by ponownie zrobić tu miejsce spółce Marks & Engels, co to próbowała stręczyć nam socjalizmus, a nawet – komunizmus – właśnie kończy swoją krótką i pracowitą wizytę chiński specjalista od finansów Song Hongbing, autor trzytomowej książki „Wojna o pieniądz”, w której w sposób przystępny również dla czytelników nie mających specjalistycznego przygotowania, tłumaczy trudne kwestie finansowe.

Zwiastuny końca świata

Felieton    serwis „Prawy.pl” (prawy.pl)    30 listopada 2016    14185 wyświetleń

Świat się kończy i tylko ci się uratują, którzy dużo piją – twierdził pewien przedwojenny autor. Jak zwykle przesadzał, ale teraz przestroga o końcu świata nabiera niepokojącej aktualności. Co prawda zarządzenie o końcu świata wyznaczonym na 22 grudnia 2012 roku zostało szczęśliwie odwołane i świat istnieje sobie dalej, jak gdyby nigdy nic, ale to mogą być tylko takie pozory. Czesław Miłosz twierdził bowiem, że początek końca świata przejdzie nie zauważony i dopiero kiedy proces będzie już zaawansowany, ludzie zorientują się, co naprawdę się dzieje, ale wtedy będzie już oczywiście za późno. Dlatego taka ważna jest analiza rozmaitych symptomów, bo nigdy nie wiadomo, który z nich jest tym właściwym.

Żywa Cerkiew się dekonspiruje

Felieton    dwumiesięcznik „Polonia Christiana”    29 listopada 2016    11736 wyświetleń

Słuszny, a przynajmniej obiecujący pomysł, raz rzucony w przestrzeń, prędzej czy później znajdzie swego amatora. Tak właśnie jest w przypadku Żywej Cerkwi, która pojawiła się po rewolucji bolszewickiej w Rosji, kiedy bolszewicy, po rozprawieniu się z kontrrewolucją, zabrali się za pacyfikację Cerkwi Prawosławnej. Kiedy rozpoczęły się prześladowania duchowieństwa, jak spod ziemi pojawiło się mnóstwo zwolenników pójścia z „duchem czasu”, podobnie jak uczynił to bohater „Przygód dobrego wojaka Szwejka”, feldkurat Otto Katz.

Grymasy i umizgi

Komentarz    tygodnik „Goniec” (Toronto)    27 listopada 2016    15790 wyświetleń

Nie mogę oprzeć się pokusie przywołania wspomnienia z dzieciństwa, a konkretnie – z drugiej lub trzeciej klasy szkoły podstawowej. Na początku września kupiliśmy sobie nowe podręczniki, a wśród nich – wypisy to znaczy – czytanki do języka polskiego. Na początku tej książki widniał napis: „Witaj szkoło!” Na jego widok jeden z kolegów zawołał ze złością: „Witaj szkoło! A to k…, ruskie propagandy!

Alimenty zagrożone?

Felieton    tygodnik „Polska Niepodległa”    26 listopada 2016    15064 wyświetleń

Kto by pomyślał, że S(r)alon, zarówno ten polski, w którym nie ma podłogi, jak i ten amerykański, w którym podłoga jest i to nawet niejedna, popadnie w taki nieutulony żal po wyborczej przegranej Hilarii Clintonowej? Najwyraźniej musiała im wszystkim czegoś naobiecywać, niezależnie od finansowego grandziarza, czyli Jerzego Sorosa, który musiał sypnąć złotem, bo czyż w przeciwnym razie s(r)alonowcy by tak się uwijali i tak lamentowali?

Nie wiem, nie pamiętam, czyli dobra zmiana

Artykuł    tygodnik „Najwyższy Czas!”    25 listopada 2016    14269 wyświetleń

9 listopada rozpoczęły się pierwsze przesłuchania świadków wezwanych przed sejmowa komisję, powołaną w celu wyjaśnienia afery „Amber Gold”. Na ten dzień komisja wezwała trójkę świadków z gdańskiej prokuratury: panią Barbarę Kijanko, panią Marzannę Majstrowicz i pana Witolda Niesiołowskiego. Pani Kijanko się nie stawiła, bo okazało się, że akurat teraz się rozchorowała. Bóg jeden wie, jak taka choroba może się zakończyć, więc wypada życzyć i pani prokurator Kijanko i komisji, żeby nie zakończyła się jakimś taktownym zgonem.

Copyright © 2006-2016 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe: Multibank 75 1140 2017 0000 4002 0542 5287 Dokładne dane kont

Konto dewizowe: Multibank PL26 1140 2017 0000 4612 0038 0386 Swift/BIC: BREXPLPWMUL