Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


24 czerwca
KT-N, Holandia,5 EUR

23 czerwca
GC, Warszawa,150 zł
MS, Warszawa,20 zł

22 czerwca
AS, Warszawa,5 zł
SM, Czechowice-Dziedzice,10 zł
SS, Zawiercie,25 zł

19 czerwca
LN, Brody,200 zł
MPB, Miejska Górka,5 zł

18 czerwca
DKB, Szczecinek,100 zł
IG, Rusocice,10 zł
JMJ, Łask,3 zł

17 czerwca
AB, Wrocław,20 zł
ADS-J, Jesówka,20 zł
MBD, Poznań,20 zł
MN, Terespol,15 zł
WM, Lądek Zdrój,50 zł

16 czerwca
KB, Gdańsk,20 zł
RB, Żary,28 zł

15 czerwca
AZB-K, Katowice,5 zł
JM, Toruń,179 zł
JZ, Strzegom,20 zł
JŻ, Nowy Kawęczyn,5 zł
KC, Warszawa,100 zł
PGK, Wrocław,30 zł
PR, Kielce,5 zł
RL, Legionowo,5 zł
RT, Wrocław,10 zł
SJW, Mysłakowice,100 zł
WR, Kraśnik,10 zł

14 czerwca
GP, Bierawa,50 zł
HK, Stare Budkowice,5 zł

12 czerwca
AC, Wilkszyn,100 zł
AMM i MLM, Police,10 zł
DM, Bielsko-Biała,150 zł
JC, Augustów,50 zł
ML, Radlin,5 zł
MSS, Łódź,20 zł
SMP, Gdańsk,30 zł
ZL, Tczew,10 zł

11 czerwca
RPZ, Szczecin,25 zł

10 czerwca
BMU, Gliwice,3 zł
MW, Legnica,20 zł
NEG, Zagórnik,5 zł
OC, Daleszewo,500 zł
RMC, Toruń,50 zł
SG, Warszawa,15 zł
SM, Świdnica,50 zł
WK, Kórnik,10 zł

9 czerwca
AMK, Moszczenica,100 zł
DT, Pruszków,50 zł
GMG, Warszawa,20 zł
KC, Poznowice,20 zł
KT, Zielonki,50 zł
KW, Zielona Góra,10 zł
PLZ, Kraków,50 zł
SDT, Legnica,20 zł

8 czerwca
AN, Wrocław,30 zł
JB, Wólka Radzymińska,10 zł
JŁ, Ciechocinek,10 zł
JN, Warszawa,15 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
3 897 wizyt dziennie
lipiec7 794wizyt
czerwiec205 495wizyt
maj248 735wizyt
kwiecień259 903wizyt
marzec275 119wizyt
luty228 021wizyt
styczeń250 103wizyt
grudzień254 637wizyt
listopad281 556wizyt
październik252 969wizyt
wrzesień230 877wizyt
sierpień244 030wizyt

Więcej statystyk »

56 145 310 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Ogłoszenia

  • Nowa wersja biblioteczki KoLibra

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Ścieżką obok drogi (część 2)

Ścieżką obok drogi (część 2)

Wszystkie książki »

Rozpoznanie walką

Felieton    tygodnik „Nasza Polska”    9 grudnia 2015

Ach, jaka szkoda, że Prawo i Sprawiedliwość nie zgłosiło do Trybunału Konstytucyjnego tych samych kandydatów, którzy zostali wybrani i dali się wybrać w trybie przepchniętym przez koalicję Platformy Obywatelskiej z PSL-em na podstawie nowelizacji ustawy sporządzonej przy udziale, czy nawet napisanej przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego, pana prof. Andrzeja Rzeplińskiego do spółki z wiceprezesem. W ten sposób PiS nie tylko wytrąciłby z ręki broń płomiennym bojownikom o demokrację – no bo gdyby protestowali przeciwko wyborowi tych samych kandydatów, to ośmieszyliby się do końca życia, no a gdyby ci sami kandydaci pozwolili się wybrać ponownie, to ośmieszony zostałby – i słusznie – ten cały Trybunał. Słusznie – bo proces prostytuowania się Trybunału został przypieczętowany udziałem pana prof. Rzeplińskiego w przygotowywaniu nowelizacji ustawy o TK. Po ujawnieniu tego faktu na forum Sejmu pan prof. Rzepliński na dobry początek powinien popełnić harakiri, a przynajmniej zrezygnować nie tylko ze stanowiska przewodniczącego, tylko w ogóle - z zasiadania w Trybunale – ale widać nie uzyskał na taki krok pozwolenia ze strony Mocy, które go na to stanowisko wywindowały, żeby pilnował interesu, więc musi pozostać niezawisły do samego końca.

Widocznie jednak prezes Kaczyński jakieś nadzieje z Trybunałem Konstytucyjnym nadal wiąże, toteż nie zdecydował się na takie pojechanie po bandzie. Powiadam – szkoda, bo Trybunał Konstytucyjny doprowadził się do stanu żałosnego i niewiele mu pomoże nawet przebieranie się w „głupie średniowieczne łachy” (z ostrożności procesowej informuję Obrońców Demokracji, że to sformułowanie jest cytatem z Oriany Fallaci. Będąc na audiencji u ajatollaha Chomeiniego, musiała założyć na siebie odpowiedni strój, to znaczy – chyba czador. Ale kiedy jakaś uwaga ajatollaha Chomeiniego ją zdenerwowała, oświadczyła, że oto „zrzuca z siebie ten głupi, średniowieczny łach” - i ku osłupieniu całego towarzystwa z ajatollahem włącznie, natychmiast to zrobiła. Kiedy będąc w Toskanii zapalałem lampkę na grobie Oriany Fallaci, przypomniała mi się ta scena). Więc skoro Trybunałowi niewiele pomoże nawet przebieranie się w „głupie średniowieczne łachy”, no to tyle korzyści, ile się z niego pośmiejemy, podobnie jak z innych napuszonych organów naszego „demokratycznego państwa prawnego”.

Nawiasem mówiąc, tylko ktoś taki, jak Aleksander Kwaśniewski mógł wymyślić, a przynajmniej firmować podobnie idiotyczne wskutek swej wewnętrznej sprzeczności sformułowanie. Chodzi o to, że państwo może być „demokratyczne” – ale wtedy nie może być „prawne”, bo jeśli byłoby „prawne”, to nie mogłoby być „demokratyczne”. Demokracja bowiem, jako metoda, polega na przyznawaniu z góry racji większości. Kieruje się ona zasadą, że im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja. Tymczasem „państwo prawne” polega na tym, że kieruje się zasadami, których słuszność nie jest poddawana żadnemu głosowaniu. Na przykład ustawodawstwo państwa prawnego poddane jest zasadzie: „volenti non fit iniuria”, co się wykłada, iż chcącemu nie dzieje się krzywda – i ta zasada przesądza o wolnościowym charakterze systemu prawnego. Tymczasem w porządku prawnym kształtowanym według metody demokratycznej dopuszczalna byłaby ustawa stanowiąca, iż majątek obywateli urodzonych w latach nieparzystych podlega konfiskacie i przekazaniu obywatelom urodzonym w latach parzystych. W związku z tym sformułowanie: „demokratyczne państwo prawne” ma w sobie tyle samo sensu, co sformułowanie: „żonaty kawaler”. Takiego zwierzęcia nie ma, więc nic dziwnego, że na tle tak zredagowanej konstytucji, również Trybunał musi wydawać z siebie rozmaite bełkoty. Aleksander Kwaśniewski uważający się i chyba słusznie uważany za jednego z autorów tej konstytucji, był zarówno demokratą, jak i intelektualistą dosyć świeżego chowu, więc skąd miałby wiedzieć takie rzeczy, no a przydany mu w charakterze mentora pan Tadeusz Mazowiecki, na skutek wieloletniego praktykowania słynnej „postawy służebnej”, pewnie nie odważył mu się sprzeciwiać i w rezultacie mamy to, co mamy.

Wszystko to odbywa się oczywiście na tle wojny, jaką RAZWIEDUPR, który 18 czerwca br. złożył naszym amerykańskim sojusznikom żyrowaną przez ubeków z Izraela ofertę utrzymywania w ryzach mniej wartościowego narodu tubylczego w zamian za pozwolenie dalszego na nim pasożytowania, prowadzi z Prawem i Sprawiedliwością, wpisanym przez naszego sojusznika na listę „naszych sukinsynów”. W taktyce wojennej używana jest metoda „rozpoznania walką”. Jeśli nie wiemy, jakie siły zgromadził nieprzyjaciel na naszym odcinku frontu, to wykonujemy natarcie wydzielonymi siłami, na tyle dużymi, by nieprzyjaciel musiał użyć przeciwko nim wszystkiego, czym dysponuje. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, czym konkretnie dysponuje. Otóż widać gołym okiem, że RAZWIEDUPR mobilizuje całą agenturę, jaką w różnych środowiskach dysponuje. W związku z tym ostry protest przeciwko prezydentowi wydaje na przykład Rada Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie znaczy to oczywiście, że wszyscy jego sygnatariusze są konfidentami Wojskowych Służb Informacyjnych – ale inicjatorów protestu już bym o to podejrzewał.

Podobnie o to samo podejrzewam sędziów niezawisłego sądu rejonowego, który skierował do sądu okręgowego apelację pana Mariusza Kamińskiego w celu kontynuowania postępowania karnego – chociaż prezydent Duda pana Kamińskiego ułaskawił, co oznacza, iż zastosował wobec niego indywidualną formułę abolicyjną: „nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza” - ale sąd rejonowy olał to ciepłym moczem. Oczywiście w środowisku jurysprudensów natychmiast pojawiły się dwie szkoły, stojące na nieubłaganie przeciwnych stanowiskach – ale mówiąc entre nous, podejrzewam, że nie chodzi tu o żadne różnice poglądów prawnych, tylko o kategoryczny rozkaz, jaki RAZWIEDUPR przekazał swemu konfidentowi, no a ten... - i tak dalej. Finezyjne, przesiąknięte fałszem i krętactwami uzasadnienia prawne pojawią się ex post – więc jakże traktować to wszystko poważnie? Warto przypomnieć, że środowisko sędziowskie było jedynym, niezlustrowanym środowiskiem zawodowym w Polsce, więc przypuszczenie, że od konfidentów, zarówno starej, jak i nowej daty aż się tam roi, nie jest w tej sytuacji pozbawione podstaw. No a skoro tak, to tyle naszego, co się z tych przebierańców pośmiejemy – bo może wtedy od tego nadymania się „niezawisłością” prędzej popękają im brzuchy.

Stanisław Michalkiewicz

Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza ukazuje się w każdym numerze tygodnika „Nasza Polska”.

Copyright © 2006-2020 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe: Santander Bank: 24 1090 2590 0000 0001 4495 4522 Dokładne dane kont

Konto walutowe EURO: mBank SA 76 1140 2004 0000 3712 0674 5873

Konto dewizowe: Santander Bank: 45 1090 2590 0000 0001 4495 4532 Swift/BIC: BREXPLPWMBK