Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


16 kwietnia
ADi PK-D, Warszawa,200 zł
AS, Warszawa,10 zł
ASK, Warszawa,1000 zł
AZ, Elbląg,350 zł
BP, Tomaszewo,20 zł
JŻ, Nowy Kawęczyn,5 zł
MK, Maszkienice,10 zł
PU, Łódź,50 zł
TT, Poznań,200 zł
WK, łutów,100 zł
WR, Kraśnik,10 zł

15 kwietnia
AZB-K, Katowice,5 zł
JLP, Warszawa,100 zł
PMD, Warszawa,20 zł
PSK, Łódź,10 zł

14 kwietnia
HK, Stare Budkowice,5 zł

13 kwietnia
AD, Mirosławiec,100 zł
PLZ, Kraków,50 zł
RT, brak adr.,10 zł
SW i RD-W, Poznań,10 zł
TP, Warszawa,20 zł

12 kwietnia
AAP, Krosno,7 zł
AC, Wilkszyn,50 zł
BH, Rzepin,50 zł
ET, Warszawa,300 zł
KS, Gdańsk,10 zł
WCB, Rumia,20 zł

11 kwietnia
KK, Iława,50 zł
MB, Otwock,20 zł
MT, Nakło,35 zł
RPZ, Szczecin,13 zł
SP, Gdańsk,30 zł

10 kwietnia
AK, brak adr.,10 EUR
CT, Łódź,50 zł
CW, Chełm,100 zł
JC, Augustów,30 zł
JD, Cergy,80 EUR
ŁG, Jaroszów,10.76 zł
PP, Toruń,50 zł
SM, Świdnica,50 zł

9 kwietnia
A i JB, Braniewo,1000 zł
BAJ, Siedlęcin,100 zł
KAZ, Urszulewo,50 zł
KG, Nowy Sącz,1000 zł
KW, Zielona Góra,10 zł
ŁB, Inowrocław,100 zł
ŁB, Zagórzyce Dworskie,15 zł
ML, Nysa,25.01 zł
ML, Warszawa,20 zł
MP, Kraków,200 zł
RJ, Rybnik,200 zł
RK, Mrągowo,1000 zł
RL, Legionowo,5 zł
RM, Nidzica,20 zł
RMC, Toruń,50 zł
RPK, Warszawa,15 zł

8 kwietnia
AB, Sieraków,99 zł
GPR, Wrocław,50 zł

7 kwietnia
JS, Warszawa,10 zł
TPZ, Dąbrowa Tarnowska,30 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
11 238 wizyt dziennie
kwiecień292 206wizyt
marzec361 496wizyt
luty399 130wizyt
styczeń436 316wizyt
grudzień389 437wizyt
listopad326 583wizyt
październik312 876wizyt
wrzesień335 846wizyt
sierpień398 918wizyt
lipiec429 571wizyt
czerwiec346 049wizyt
maj363 038wizyt

Więcej statystyk »

49 015 682 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Ogłoszenia

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Antypolonizm

Antypolonizm

Wszystkie książki »

Czy tolerancja boli mniej, niż postęp?

Felieton    tygodnik „Polska Niepodległa”    9 grudnia 2017

Trzeba kuć żelazo, póki gorące, zatem trudno się dziwić przedstawicielom społeczności żydowskiej w Polsce, że jak tylko „prasa międzynarodowa”, czyli żydowskie media, adresowane dla mniej wartościowych narodów tubylczych podniosły klangor, jakoby przez Warszawę przemaszerowało „60 tysięcy nazistów”, natychmiast wybrały się na skargę i to do samego Naczelnika Państwa, czyli pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Ten z kolei, będąc prostym posłem, który konstytucyjnie za nic przecież nie odpowiada, nie skierował ich ani do pana prezydenta Dudy, ani do pani premier Beaty Szydło, tylko wysłuchał ich z uwagą, a podobno nawet – ze współczuciem. Chodziło bowiem o to, że delegacja z panem Lesławem Piszewskim i panem rabinem Michaelem Schuldrichem dała wyraz swoim obawom przed narastającym jakoby w Polsce antysemityzmem. Te alarmy przedstawicieli żydowskiej społeczności w naszym i tak już przecież wystarczająco nieszczęśliwym kraju w sprawie narastającego antysemityzmu, przypominają trochę historię owego leniwego pastuszka, któremu nie chciało się pilnować stada, więc co i rusz wszczynał alarmy, że oto właśnie do trzód podchodzą wilki. Na taki sygnał na pastwisko przybiegała cała wieś, ale tylko po to, by przekonać się, że alarm był fałszywy. Po kilku takich razach nikt już nie zwracał uwagi na alarmy pastuszka i kiedy któregoś dnia wilki naprawdę zaatakowały stada, nikt ze wsi nie wybiegł w sukurs pastuszkowi, który też został przez wilki pożarty. Coś takiego nazywa się inflacją i nie jest wykluczone, że podnoszenie przez sprytnych przedstawicieli społeczności żydowskiej w Polsce alarmów z powodu antysemityzmu spowszednieje do tego stopnia, że nikt już nie będzie zwracał na nie uwagi, podobnie zresztą, jak na oskarżenia o antysemityzm, którymi przedstawiciele społeczności żydowskiej oraz pozostający na ich usługach szabesgoje z rozmaitych „organizacji pozarządowych”, rzucają na prawo i lewo bez opamiętania.

Przyjrzyjmy się bowiem sytuacji społeczności żydowskiej w Polsce. O żadnej dyskryminacji nie może być mowy w sytuacji, gdy Żydzi mają zagwarantowaną swobodę kultu religijnego, o czym najlepiej świadczy obecność pana Michała Schuldricha, jako naczelnego rabina Rzeczypospolitej. Działalność kulturalna tej społeczności jest wspierana przez rząd, który w tym celu drenuje polskich podatników, nawet tych którzy specjalnie kulturą żydowską się nie interesują. Społeczność żydowska korzysta też ze swobody zrzeszania się, w ramach której utworzyła organizację pod pewnymi względami przypominającą gestapo („każdy kraj ma gestapo” - twierdził Gałczyński w nieśmiertelnym poemacie „Tatuś”), chociaż na szczęście na razie powstrzymuje się ona prze stosowaniem metod praktykowanych nagminnie przez semickich czekistów w okresie stalinowskim, ale informacje o obywatelach, których Żydzi z tych, czy innych względów nie lubią i na których zagięli parol, zbiera. A znawcy dramatu twierdzą, że jeśli w pierwszym akcie na scenie pojawia się karabin, to w ostatnim – musi wystrzelić. Wprawdzie historia się nie powtarza, a w każdym razie – nie powtarza się dosłownie, ale teoretycznie jest możliwe, że semiccy czekiści znowu się w naszym i tak już przecież wystarczająco nieszczęśliwym kraju pojawią, chociaż dla swoich zbrodni mogą znaleźć sobie jakieś inne uzasadnienie, na przykład – w imię tolerancji. Ciekawe, czy paznokcie zrywane w imię tolerancji mniej bolą, niż te zrywane w imię społecznego postępu? Kto dożyje, ten będzie mógł się przekonać. Wreszcie społeczność żydowska rozbudowuje swoje wpływy w Polsce nie tylko dzięki Fundacji Batorego, za pośrednictwem której pan Aleksander Smolar od dziesięcioleci korumpuje rozmaite autorytety moralne, które ćwierkają zgodnie z obstalunkiem, ale i dzięki żydowskiej gazecie dla Polaków pod redakcją pana Adama Michnika, który wobec tubylczych mikrocefali pełni obowiązki Józefa Stalina, informując ich, co konkretnie na danym etapie dziejowym myślą. Już choćby z tego szkicu sytuacyjnego społeczności żydowskiej w Polsce, wyłania się obraz grupy wpływowej i znakomicie zorganizowanej. Skąd zatem te lamenty? Ano stąd, że kreowanie obrazu Polski, jako obszaru zaludnionego przez ksenofobiczną, antysemicką dzicz, nad którą ktoś powinien roztoczyć surową kuratelę. Zbiega się to z celami skoordynowanych ściśle ze sobą polityk historycznych; niemieckiej i żydowskiej, więc trudno się dziwić, że zarówno pan Piszewski, jak i pan rabin Schuldrich skwapliwie skorzystali z okazji. Ciekaw jestem, jakie rozkazy wyda w związku z tym swoim wasalom pan prezes Jarosław Kaczyński – bo w „szczerej i otwartej rozmowie” mógł swoim rozmówcom złożyć jakieś obietnice w tej sprawie. Ale to zostanie nam objawione w stosownym czasie, żeby przedwcześnie nikogo nie płoszyć i nie psuć radosnej atmosfery obchodów drugiej rocznicy „dobrej zmiany”.

W oczekiwaniu na ten moment warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę. Oto podczas spisu powszechnego w roku 2002, tylko niewiele ponad 1000 obywateli zadeklarowało narodowość żydowską. Obywateli „z korzeniami” prawdopodobnie jest wielokrotnie więcej, ale z takich, czy innych względów stosują oni swoiste „minimum konspiracyjne”. Tak czy owak liczba Żydów w Polsce nie jest większa, niż liczba Wietnamczyków, szacowana na około 40 tysięcy. Być może Wietnamczyków jest u nas nawet więcej, niż Żydów – ale jakoś nie słychać, żeby w Polsce pojawił się, a tym bardziej – żeby „narastał” jakiś „antywietnamizm”, podczas gdy wspomniani reprezentanci społeczności żydowskiej przybiegli do Naczelnika Państwa ze skargą na narastający jakoby „antysemityzm”. Dlaczego „antywietnamizm” się u nas nie pojawia, podczas gdy „antysemityzm” podobno „narasta”? Pewnie składa się na to szereg zagadkowych przyczyn, ale ja chciałbym wskazać na jedną: oto nigdy nie słyszano, by Wietnamczycy w krajach swego osiedlenia próbowali dyktować tamtejszym narodom, jak mają układać sobie życie, ani tym bardziej – by próbowali ich sztorcować w razie nieposłuszeństwa. Tymczasem znaczna część, jeśli nie większość Żydów, takie właśnie aroganckie postępowanie uważa za „oczywistą oczywistość”. Kto wie, czy to nie jest przyczyna, dla której Żydzi wszędzie narzekają na „antysemityzm”? Kto wie, czy to, co Żydzi nazywają „antysemityzmem” jest tylko objawem irytacji na żydowską arogancję? Jeśli w każdym domu, w którym pojawi się Jasio, jego mieszkańcy zaczynają reagować na jego obecność alergicznie, to może przyczyna tej sytuacji leży po stronie Jasia, a nie po stronie tamtych ludzi? Zrozumienie tej sprawy nie przekracza chyba możliwości umysłu ludzkiego, ale prowadziłoby nieuchronnie do wniosku o konieczności jakiejś korekty sposobu życia – no a to jest już znacznie trudniejsze.

Stanisław Michalkiewicz

Copyright © 2006-2017 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe: mBank SA 75 1140 2017 0000 4002 0542 5287 Dokładne dane kont

Konto dewizowe: mBank SA PL26 1140 2017 0000 4612 0038 0386 Swift/BIC: BREXPLPWMBK