Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


30 czerwca
PD, Człuchów,50 zł
RPC, Szczecin,20 zł
SB, Niemcy,10.56 USD
SDT, Legnica,23.85 zł

29 czerwca
AWB, Reda,6 zł
MD, Warszawa,20 zł
ZLK, Świebodzice,50 zł

26 czerwca
ASK, Warszawa,200 zł
DG, Chechło,10 zł
KB, Berlin,50 zł
LT, Kraków,22.22 zł
ŁLH, Zacisze,30 zł

25 czerwca
AF, Kiełpino,20 zł
MG, Szczecin,10 zł
NB, Krasnobród,20 zł

24 czerwca
KT-N, Holandia,5 EUR

23 czerwca
GC, Warszawa,150 zł
MS, Warszawa,20 zł

22 czerwca
AS, Warszawa,5 zł
SM, Czechowice-Dziedzice,10 zł
SS, Zawiercie,25 zł

19 czerwca
LN, Brody,200 zł
MPB, Miejska Górka,5 zł

18 czerwca
DKB, Szczecinek,100 zł
IG, Rusocice,10 zł
JMJ, Łask,3 zł

17 czerwca
AB, Wrocław,20 zł
ADS-J, Jesówka,20 zł
MBD, Poznań,20 zł
MN, Terespol,15 zł
WM, Lądek Zdrój,50 zł

16 czerwca
KB, Gdańsk,20 zł
RB, Żary,28 zł

15 czerwca
AZB-K, Katowice,5 zł
JM, Toruń,179 zł
JZ, Strzegom,20 zł
JŻ, Nowy Kawęczyn,5 zł
KC, Warszawa,100 zł
PGK, Wrocław,30 zł
PR, Kielce,5 zł
RL, Legionowo,5 zł
RT, Wrocław,10 zł
SJW, Mysłakowice,100 zł
WR, Kraśnik,10 zł

14 czerwca
GP, Bierawa,50 zł
HK, Stare Budkowice,5 zł

12 czerwca
AC, Wilkszyn,100 zł
AMM i MLM, Police,10 zł
DM, Bielsko-Biała,150 zł
JC, Augustów,50 zł
ML, Radlin,5 zł
MSS, Łódź,20 zł
SMP, Gdańsk,30 zł
ZL, Tczew,10 zł

11 czerwca
RPZ, Szczecin,25 zł

10 czerwca
BMU, Gliwice,3 zł
MW, Legnica,20 zł
NEG, Zagórnik,5 zł
OC, Daleszewo,500 zł
RMC, Toruń,50 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
6 019 wizyt dziennie
lipiec48 152wizyt
czerwiec205 495wizyt
maj248 735wizyt
kwiecień259 903wizyt
marzec275 119wizyt
luty228 021wizyt
styczeń250 103wizyt
grudzień254 637wizyt
listopad281 556wizyt
październik252 969wizyt
wrzesień230 877wizyt
sierpień244 030wizyt

Więcej statystyk »

56 185 668 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Ogłoszenia

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Naziści i Szabesgoje

Naziści i Szabesgoje

Wszystkie książki »

Manipulacje w pierwszej lidze polityki

Felieton    Portal Informacyjny „Magna Polonia” (www.magnapolonia.org)    19 lutego 2019

Jak zwykle zawinili dziennikarze. Tak w każdym razie uważa Nasz Wielki Przyjaciel, czyli pan dr Szewah Weiss – że mianowicie Nasz Sojusznik Mniejszy, czyli premier bezcennego Izraela Beniamin Netanjahu, wcale nie powiedział tego, co powiedział, że mianowicie Polacy kolaborowali z „nazistami”. Zdaniem Naszego Wielkiego Przyjaciela, wypowiedź tę zmanipulowali dziennikarze. Dlaczego „zmanipulowali” - tajemnica to wielka – chociaż dobrze się komponuje z niemiecką i żydowską polityką historyczną. Jak wiadomo, polityka historyczna niemiecka zmierza do stopniowego zdejmowania z Niemiec i Niemców odpowiedzialności za II wojnę światową, a zwłaszcza - za zbrodnie, jakich się wtedy dopuszczono. Właściwie ten cel został już osiągnięty, bo okazało się, że to nie Niemcy, to znaczy – nie Rzesza Niemiecka, ani nie Niemcy rozpoczęli II wojnę światową, tylko zrobili to źli „naziści”, którzy najpierw okupowali Niemcy „und Morgen die ganze Welt” - jak po nazistowsku śpiewali w swoich kultowych piosenkach. Niemcy byli zatem pierwszą ofiarą złych „nazistów”, z którymi kolaborowali Polacy – bo żydowska polityka historyczna, zmierzająca do zagwarantowania w tych zmieniających się warunkach możliwości dalszego materialnego eksploatowania masakry Żydów europejskich, pretensjonalnie nazwanej „holokaustem”, wymaga wytypowania winowajcy zastępczego, na którego zwali się „nazistowską” winę i będzie się go pod tym pretekstem szlamowało aż do końca świata i jeden dzień dłużej, a przygrywała będzie do tej operacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Ale incipiam. „Zmanipulowana” wypowiedź Naszego Sojusznika Mniejszego, czyli premiera bezcennego Izraela Beniamina Netanjahu padła podczas konferencji monachijskiej w Warszawie, zwołanej w celu – jak to w innej „zmanipulowanej” wypowiedzi wyjaśnił izraelski premier – przygotowania wojny ze złowrogim Iranem. Wprawdzie pan minister Czaputowicz twierdzi, że o Iranie nie było tam mowy, ale mój honorable correspondant donosi mi do Australii, że pan minister Czaputowicz na pewno tego nie wie, bo podczas gdy starsi i mądrzejsi się namawiali, on stał na czatach na korytarzu pilnując, żeby tej rozmowy nie podsłuchał złowrogi Putin. Jak tam było, tak tam było – dość, że dziennikarze w taki sposób tę wypowiedź izraelskiego premiera „zmanipulowali”. W rezultacie do MSZ została wezwana izraelska ambasadoressa w Warszawie. Po co – tego nikt do końca nie wie, bo przechodnie maszerujący przez Aleję Szucha, który – jak wiadomo, był „patronem Gestapo”, słyszeli dobiegające z okien Ministerstwa Spraw Zagranicznych kobiecy podniesiony głos, któremu łagodny głos męski odpowiadał: „tak jest, Wasza Wielmożność Ekscelencjo!

Ale na tym nie koniec tych „manipulacji”, bo inni dziennikarze podstępnie „zmanipulowali” wypowiedź sekretarza stanu Naszego Największego Sojusznika, pana Pompeo, który wezwał Polskę by „poczyniła postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holokaustu”.

Pan Mike Pompeo słowo „holokaust” wymawia dużą literą i dziennikarze, jeśli nawet coś tam i zmanipulowali, to w ten sposób przedstawili. Nawiązał w ten sposób do słynnej ustawy nr 447, która – jak zapewniali nas nasi Zasrancen – Polski „nie dotyczy”. Pan Pompeo tymczasem najpóźniej w jesieni będzie musiał złożyć amerykańskiemu Kongresowi sprawozdanie, jak Polska te, szacowane na ponad 300 miliardów dolarów roszczenia realizuje. Okazuje się, że potrzebne jest w tym celu „kompleksowe ustawodawstwo”, więc skoro tak, to tylko patrzeć, jak pojawią się stosowne ustawodawcze inicjatywy, które w stachanowskim tempie zostaną przegłosowane przez Sejm i Senat, a następnie – podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jestem pewien, że nad tymi ustawami zgodnie będą głosowali zarówno parlamentarzyści reprezentujący obóz płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm, jak i reprezentujący obóz zdrady i zaprzaństwa. W sprawach istotnych dla państwa obydwa obozy głosują identycznie, zaś „pięknie się różnią” w sprawach takich, jak katastrofa Smoleńska – czy był tam zamach, czy nie było, albo w sporach o różnicę łajdactwa – kto nakradł się więcej, a kto mniej i kto w związku z tym jest szlachetniejszy. Pan Pompeo wygłosił jeszcze jedną „zmanipulowaną” wypowiedź – o „słynnym partyzancie”, co to przy pomocy pułkownika Stauffenberga pokonał Adolfa Hitlera, a potem wykańczał również jego pogrobowców w postaci złych polskich „nazistów” z Armii Krajowej. Ku mojemu zaskoczeniu, tym razem nie chodziło wcale o Tewje Bielskiego, który na poprzednim etapie był zatwierdzony na bohatera narodowego dla mniej wartościowego narodu tubylczego, tylko o niejakiego Franka Blajchmana, co to „współpracował” z Armią Ludową, a po wojnie, jako podoficer UB mordował wspomnianych AK-owców. Manipulacja – manipulacją – ale od razu widać, gdzie bije krynica wiedzy sekretarza stanu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i jaką cenę będzie musiał nasz nieszczęśliwy kraj zapłacić za przywilej wysłania tubylczych askarisów na wojnę ze złowrogim Iranem i za „Fort Trump”, który w ramach kolejnego resetu stosunków amerykańsko-rosyjskich – żeby „pozyskać” Rosję przeciwko złowrogim Chinom – może zostać przekazany złemu, a właściwie wtedy już nie „złemu”, tylko dobremu Włodzimierzowi Putinowi wraz z całym naszym nieszczęśliwym krajem, a w każdym razie – jego częścią do linii Wisły, bo ta zachodnia może być przekazana dobrym Niemcom, gwoli otarcia im łez po „nazistowskiej” okupacji. W środku zaś tej „strefy buforowej” między Rosją i zjednoczonymi Niemcami, o której mówił jeszcze sowiecki minister spraw zagranicznych Edward Szewardnadze na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych OBWE w Wiedniu w roku 1987, może zostać zainstalowany bezcenny Izrael, jeśli zajdzie potrzeba przeniesienia go w bezpieczniejsze miejsce.

To pewnie właśnie dlatego pan Jacek Sasin uważa, że „weszliśmy do pierwszej ligi światowej polityki” i w ramach poświęcenia dla Polski, kiedy na oczach całego świata Nasi Najwięksi i Mniejsi Przyjaciele plują nam w twarz, to udajemy, że pada deszcz. Jeśli ktoś by poszukiwał przykładu bęcwalstwa większego, niż przewiduje ustawa, to zawsze może tę wiekopomną deklarację przypomnieć. W tej sytuacji niezrozumiałe wydaje się wahanie pana prezydenta Dudy, czy nie odwołać planowanego spotkania Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu. Grupa Wyszehradzka, czyli Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, miała bowiem odbyć spotkanie właśnie w Izraelu. Dlaczego w Izraelu? Tajemnica to wielka. Być może bezcenny Izrael, mając pewne trudności z politycznym opanowaniem obszaru „od wielkiej rzeki egipskiej do rzeki wielkiej, rzeki Eufrat”, zadowolić chciałby się obszarem może nie mniejszym, tylko leżącym trochę bardziej na Północ – mianowicie od rzeki wielkiej, rzeki Dunaj, do Morza Bałtyckiego? W takiej sytuacji wahania pana prezydenta Dudy mogą zostać przecięte jak brzytwą, jednym telefonem z Tel Aviwu. Pan prezydent jest bowiem uwrażliwiony na telefony i – jak pamiętamy – usamodzielnił się politycznie po 45-minutowej rozmowie telefonicznej z Naszą Złotą Panią, a przecież rozmowa telefoniczna z premierem bezcennego Izraela ma chyba większy ciężar gatunkowy dla polityka wyniesionego na te szczyty z ramienia Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego?

Stanisław Michalkiewicz

Copyright © 2006-2020 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe: Santander Bank: 24 1090 2590 0000 0001 4495 4522 Dokładne dane kont

Konto walutowe EURO: mBank SA 76 1140 2004 0000 3712 0674 5873

Konto dewizowe: Santander Bank: 45 1090 2590 0000 0001 4495 4532 Swift/BIC: BREXPLPWMBK