Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


21 lutego
AS, Warszawa,5 zł
TZP, Kraków,20 zł

20 lutego
DS, Kraków,200 zł
SM, Czechowice-Dziedzice,10 zł

18 lutego
JMP, Łask,3 zł

17 lutego
AAC, Kraków,100 zł
AB, Wrocław,20 zł
ASS, Sokołów Podlaski,20 zł
CT, Łódź,10 zł
GWL, Poznań,10 zł
JS, Gdynia,10 zł
JWB, Warszawa,50 zł
MN, Terespol,15 zł
RL, Legionowo,5 zł
SJW, Mysłakowice,100 zł
WM, Lądek Zdrój,50 zł
WR, Kraśnik,10 zł

15 lutego
AZB-K, Katowice,5 zł

14 lutego
HK, Stare Budkowice,5 zł
JŻ, Nowy Kawęczyn,5 zł
MWZ, Wrocław,123.45 zł
PG, Gdańsk,3 zł
PN, Warszawa,50 zł

13 lutego
AC, Wilkszyn,100 zł
FZC, Wola Moszczenicka,50 zł
GP, Kisielewo,10 zł
MBP, Łomianki,50 zł
MK, Kraków,50 zł
MZ, Warszawa,15 zł
RT, Wrocław,10 zł

12 lutego
AMM i MLM, Police,10 zł
DM, Bielsko-Biała,150 zł
MK, Łężyca,10 zł
ML, Radlin,5 zł

11 lutego
BPK, Łucjanowo,400 zł
JC, Augustów,50 zł
MSS, Łódź,25 zł
NEG, Zagórnik,5 zł
RPZ, Szczecin,15 zł
SJ, Gdańsk,240 zł
SKP, Gdańsk,30 zł
ZL, Tczew,10 zł

10 lutego
AC, Wrocław,100 zł
BSM, Kielce,10 zł
GMG, Warszawa,20 zł
KC, Poznowice,20 zł
KW, Zielona Góra,10 zł
LPZ, Kraków,50 zł
MJM, Dobczyce,100 zł
MW, Legnica,20 zł
PPS, Koszalin,10 zł
SM, Świdnica,50 zł
TG, Londyn,100 zł
WK, Kórnik,10 zł

7 lutego
HB, Łuków,50 zł
JB, Wólka Radzymińska,10 zł
JŁ, Ciechocinek,10 zł

6 lutego
IEO, Zabierzów,10 zł
JAK, Jasło,15 zł
MŁ, Legnica,10 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
7 483 wizyt dziennie
luty187 095wizyt
styczeń250 103wizyt
grudzień254 637wizyt
listopad281 556wizyt
październik252 969wizyt
wrzesień230 877wizyt
sierpień244 030wizyt
lipiec235 655wizyt
czerwiec241 434wizyt
maj294 348wizyt
kwiecień260 376wizyt
marzec313 392wizyt

Więcej statystyk »

55 107 338 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Spotkania

 • 27 lutego
  w Radomiu
 • 28 lutego
  w Turku
 • 1 marca
  w Londynie
 • 8 marca
  w Bychawie
 • 26 marca
  w Rzeszowie
 • 26 marca
  w Krośnie

Więcej o spotkaniach »

Ogłoszenia

 • Zbiórka na kamień upamiętniający „Żołnierzy Wyklętych” w Sulejówku.

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Targowica urządza się przy Napoleonie

Targowica urządza się przy Napoleonie

Wszystkie książki »

Przed wyborami na PiC i na Dudę

Felieton    Portal Informacyjny „Magna Polonia” (www.magnapolonia.org)    4 października 2019

- Ajajajajajajaj! Panie Piperman, pan słyszałeś takie rzeczy?

- Jakie rzeczy, panie Biberglanc? Ja słyszę różne rzeczy, nawet słyszę, co brzdąka w trawie, a jak bym nawet ja nie słyszał, to wszystko podsłuchuje ten mój zięć, co to jest w ABW, ale prywatnie, to bardzo porządny człowiek. On nawet mnie podsłuchuje, a potem mi opowiada, co ja tam sobie pod nosem mówiłem i mamy z tego sto pociech – jak to w resortowej rodzinie. Ale konkretnie, to o co pana biega?

- Konkretnie mnie biega o tego prezydenta Dudę, co to został obsztorcowany przez naszych Żydków z Izraela, że antysemityzmu w Polsce to wina Żydów.

- No a czyja, panie Biberglanc? Tak między nami, jak to między czekistami, jak by nie było Żydów, to by nie było antysemityzmu i ten cały Elan Carr, co to jest pełnomocnikiem Departamentu Stanu do zwalczania antysemityzmu w Europie, on by nie miał nic do roboty i musiałby sobie poszukać jakiejś innej posady. Ale to tak między nami czekistami, bo skoro już trzeba na tego tematu głośno mówić, to za co ony tego całego prezydenta Dudę obsztorcowały?

- Ony go obsztorcowały, bo on powiedział, że antysemityzmu w Polsce został wywołany przez ministra Kaca, co to powiedział, że tutejsze goje wysysają antysemityzmus z mlekiem matki.

- Co pan mówisz takie rzeczy! To nie Kac powiedział, tylko Icchak Szamir.

- Ale Kac tego Szamira zacytował, od czego tutejsze goje się oburzyły i zrobiły falę antysemityzmusa.

- Panie Biberglanc, jak ja bym panu nie znał, to ja bym pomyślał sobie, że pan też jesteś głupi goj. Ale ja panu znam, więc ja nie wiem, co mam myśleć, skoro pan nie zauważasz słonia w menażerii.

- Jakiego znowuż słonia, panie Piperman? Ja słonia dostrzegam i ja nawet pamiętam taki Witz o słoń, a sprawa polska, to po co pan mówisz takie rzeczy?

- To taka przerzutka poetycka z tym słoniem, to mnie powiedział ten mój zięć, co to pracuje w ABW, ale prywatnie to bardzo porządny człowiek. Mnie biega o to, że pan nie zauważyłeś, że głupie goje urządziły sobie wyborów.

- Ja o wyborów wiem, i ja nawet jestem mężem w zaufaniu tego Czarzastego, co obiecuje przywócić nam emerytury – ale co tu ma z tym wspólnego Duda, kiedy wybory na Dudę będą dopiero w przyszłym roku?

- To ma wspólnego, że on chce być wybrany, ale on nie ma aparatu wyborczego, a takiego aparatu ma PiS. Pan jesteś stary czekista, to pan wiesz, że ten aparatu to musi być ulokowany we wszystkich komisjach, co to liczą głosy i jak trzeba, to dosypują, a jak trzeba, to znowu odsypują. Pan nie pamiętasz Stalinu, co on a temat demokracji mówił? No to teraz Duda skrytykował tego Kaca, że on powiedział o tym mleku matki, żeby pokazać, jak on pilnuje godność tutejszych głupich gojów.

- Ja Stalinu pamiętam, jakby to było wczoraj i co on mówił o demokracja. Ale tu masz pan Recht, panie Piperman, jak ten Duda nie ma aparatu wyborczego, to on musi tańcować, jak jemu zagra ten Naczelnik Państwa - wi hajst der goj? - O, ten Kaczyński. Ale w takim razie po co on w Nowym Jorku obiecywał naszym Żydkom, że on będzie robił walkę z antysemityzmusem i wyda ustawy?

- On, panie Biberglanc rozmawiał tam o roszczenia, ale on już nie powiedział, co on obiecał w sprawie roszczenia. Jak on boi się powiedzieć o tamto, to on teraz musi mówić takie rzeczy o Kacu, żeby głupie goje myślały, że on walczy z Żydkami i żeby głosowały na PiS, a potem na niego, jak już w przyszłym roku będą wybory na Dudę.

- No to po co jego sztorcuje gazeta z Izraelu? Niech on teraz sobie gada, a jak już sze wygada, to ony wszystkie siądą i podpiszą, co tam im podyktuje ten Pompeo, no a resztę to już załatwią nasze Żydki.

- Ona jego sztorcuje, żeby głupie goje myślały, że on jest przez Żydów prześladowany, że on za miliony cierpi katiusze. Jak by jego nikt nie sztorcował, to kto by wiedział, że on walczy? A tak, to wszystkie głupie goje wiedzą i nam się podkładają – oczywiście bez swojej wiedzy i zgody.

- Aleś mnie pan ubawił, panie Piperman, że bez swojej wiedzy i zgody! Muszę pana powiedzieć, że jak ja słucham takie rzeczy, to mnie od razu połowę lat ubywa, mnie sze zdaje, że ja znowu jestem w resorcie i głupich gojów stawiam do pionu. Co tu gadacz, łza sze w oku kręczy!

- Niech pana łza sze nie kręczy, chyba że z radoszczy. Pan może nie wiesz, że we Wodzisławiu Szląskim niezawisły sądu prowadzi proces tych nazistów, co to urządziły urodżyny Hitlera? Że niezależna prokuratura, co to podlega temu Ziobru, to znaczy – pani prokuratura Agnieszka Marcińczyk powiedziała, że śledztwo w Katowicach nie ma znaczenia i że proces może toczyć sze dalej, jak gdyby nigdy nic.

- Co pan mówisz, ja nie wiem, co za śledztwo robi prokuratura w Katowicach.

- Ony śledzą, czy te urodżyny Hitlera nie zostały obstalowane przez TVN, co to ją wykupił sobie nasz Żydek Dawid Zaslaw i czy nie miało to związek z ustawą nr 447 JUST, co to teraz ten Pompeo będże sprawozdanie pisał Kongresu. Ale ony nic nie wyszledzą, bo jak ony zaczęły szledżycz, to zaraz pani Żorżeta Mosbacherowa powiedziała, że jak ony nie odczepią sze od TVN, to ony sobie przypomną, skąd wyrastają im nogi. No to niezawisłemu sądu nie trzeba takie rzeczy dwa razy powtarzacz, a i ten cały Ziobro, co to jemu polega prokuratura, też sze słucha, tylko, że przed wyborami on udaje, że sze nie słucha.

- A jak on udaje?

- On udaje tak samo, jak furman Augusta Mocnego, co to sze przechwalał, że zatrzyma poszóstną karetę. Furman walił koni batem, ale ściągał lejce i wołał, prrr, stój, pieska wasza niebieska – no i kareta stała w miejscu, a król wygrywał zakład.

- Skąd pan wiesz takie rzeczy, panie Piperman? O ten król i o ten furman?

- Mój dziadek miał furmaństwo, a poza tym ja czytałem takie historyczne dzieła, a konkretnie - „Helena w stroju niedbałem, czyli królewskie opowieszczy pana Piecyka”. On, znaczy sze, ten Piecyk, on jest docent, albo nawet profesor belwederski, jak pani filozofowa – no i on tam pisze o ten król, że „Mocny, Mocny, a szkopska jego mamusia była”. No to ten Ziobro tak samo; on wali konia, ale pani prokuratorowa Agnieszka Marcińczyk robi swoje, jak przykazała pani Żorżeta, no i proces toczy sze jak by sam Stalinu przykazał. Te hitlerowce już zostały rozwiązane, bo wcześniej zatrzymała ich ABW i już tam z nimi robi porządek. No to czemu prezydent Duda nie może odegracz przedstawienie, jak on walczy z naszymi Żydkami z Izraelu? Niech głupie goje myszlą, że to wszystko naprawdę, a jak sze zorientują, co i jak, to już będzie po harapie.

Stanisław Michalkiewicz

Copyright © 2006-2019 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe: mBank SA 75 1140 2017 0000 4002 0542 5287 Dokładne dane kont

Konto walutowe EURO: mBank SA 76 1140 2004 0000 3712 0674 5873

Konto dewizowe: mBank SA PL26 1140 2017 0000 4612 0038 0386 Swift/BIC: BREXPLPWMBK