Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


21 marca
AK, Warszawa,250 zł
RA, Moderówka,4.32 EUR

20 marca
SM, Czechowice-Dziedzice,10 zł
TT, Poznań,9.99 zł

19 marca
ŁR, Pruszków,20 zł

18 marca
DCŁ, Gdynia,50 zł

17 marca
DJ, Warszawa,10 zł
JMJ, Łask,3 zł
KW i MW, Lublin,50 zł
MN, Terespol,15 zł

16 marca
JS, Opole,10 zł

15 marca
AZB-K, Katowice,5 zł
RL, Legionowo,5 zł
WR, Kraśnik,10 zł

14 marca
HK, Stare Budkowice,15 zł
JŻ, Nowy Kawęczyn,5 zł
PZ, Piotrków Trybunalski,50 zł

13 marca
AAL, Kraków,100 zł
AB, Gdańsk,10 zł
JW, Legionowo,125 zł
MK, Wrocław,2 zł
OT, Pruszków,50 zł

12 marca
GŚ, Warszawa,20 zł
JM, Warszawa,15 zł
TP, Gdynia,200 zł

11 marca
DM, Łódź,10 zł
RZ, Szczecin,25 zł

10 marca
AS i SS, Zawiercie,20 zł
JC, Augustów,10 zł
MBS, Kielce,10 zł
MG, Piotrków Trybunalski,300 zł
MW, Legnica,20 zł
PM, Szczecin,50 zł

9 marca
BH, Szczecin,60 zł
KW, Zielona Góra,10 zł
SM, Świdnica,100 zł

8 marca
BAŁ, Włocławek,20 zł
KC, Poznowice,5 zł
PS, Warszawa,10 zł

7 marca
AJG, Warszawa,50 zł
SK, Warszawa,10 zł

6 marca
AK, Warszawa,250 zł
AW, Sosnowiec,50 zł
AWB, Reda,11.11 zł
CK, Warszawa,35 zł
FW, Warszawa,10 zł
GD, Piaseczno,25 zł
HB, Łuków,50 zł
HC, Kasparus,50 zł
LMD, Chełmno,20 zł
MK, Gdynia,1.03 EUR
MK, Białystok,10 zł
MWP, Warszawa,10 zł
PJK, Częstochowa,20 zł
PK, Warszawa,10 zł
PK, Warszawa,10 zł
RS, Bielsko-Biała,20 zł
RSM, Golub-Dobrzyń,50 zł
TSJ, brak adr.,10 zł
ZO, Częstochowa,20 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
5 257 wizyt dziennie
marzec120 930wizyt
luty157 782wizyt
styczeń216 499wizyt
grudzień160 077wizyt
listopad154 259wizyt
październik157 511wizyt
wrzesień159 350wizyt
sierpień156 429wizyt
lipiec151 237wizyt
czerwiec151 207wizyt
maj167 296wizyt
kwiecień175 215wizyt

Więcej statystyk »

62 213 018 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Spotkania

  • 25 marca
    w Nowej Soli
  • 25 marca
    w Zielonej Górze
  • 26 marca
    w Gorzowie Wielkopolskim

Więcej o spotkaniach »

Ogłoszenia

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Na gorącym uczynku (część 3)

Na gorącym uczynku (część 3)

Wszystkie książki »

USA eksportują komunizm

Felieton    serwis „Prawy.pl” (prawy.pl)    9 lipca 2021

Zgodnie z dziejowym prawem Murphy’ego (a co - skoro wolno było odkrywać prawa dziejowe Karolowi Marksowi, to dlaczego miałoby nie być wolno Murphy’emu?), jak coś złego może się stać, to na pewno się stanie. A cóż gorszego może być, od wariata na swobodzie? Czesław Miłosz uważał nawet, że „wariat na swobodzie największą klęską jest w przyrodzie” - a cóż dopiero, kiedy taki wariat uchwyci władzę? Dopóki wariat rządzi państwem należącym do grupy państw pozostałych (bo państwa dzielą się na poważne i pozostałe), to jeszcze pół biedy - ale kiedy wariaci dorywają się do władzy w państwie nie dość, że poważnym, ale w dodatku trzymającym palec na atomowym cynglu? Nic dobrego z tego wyniknąć nie może, w związku z czym musimy powoli przygotowywać się na najgorsze.

Kiedy u Naszego Najważniejszego Sojusznika władzę przejął kandydat Partii Demokratycznej Józio Biden, pojawiły się obawy, że teraz Stany Zjednoczone zaczną eksportować rewolucję komunistyczną, podobnie jak przedtem eksportowały demokrację, co - mówiąc nawiasem - stało się przyczyną wielu paroksyzmów w Ameryce Łacińskiej i Afryce. Ale demokracja to tylko mniejsze zło, natomiast komunizm, to zło - jeśli można tak powiedzieć - w postaci czystej. Skąd jednak w USA komunizm? Ano tak się jakoś złożyło, że się pojawił i wszystko wskazuje na to, iż trafił tam na podatny grunt. W 1990 roku Milton Friedman opowiadał nam, jak to pod koniec lat 80-tych poprosił w Bibliotece Kongresu o program Komunistycznej Partii USA z lat 20, a podczas lektury z przerażeniem skonstatował, że WSZYSTKIE punkty tego programu zostały w USA zrealizowane. To tylko nam, w naszym zaścianku, wydawało się, że komunizm to jest u nas, bo narzuciły nam go Iwany, podczas gdy na Zachodzie komunizmu nie ma nawet na lekarstwo. Okazało się, że tkwiliśmy w straszliwym błędzie, o czym zaczęliśmy się przekonywać już od początku sławnej transformacji ustrojowej - no a teraz wchodzimy w okres ponownego stręczenia nam komunizmu, chociaż nie w tak straszliwej postaci, jak podczas rządów Józefa Stalina. Ale nie wchodzi się ponownie do tej samej rzeki tym bardziej, że pod koniec lat 60-tych nastąpiła w ruchu komunistycznym zmiana strategii rewolucyjnej, polegająca na tym, że znaną nam z własnych doświadczeń strategię bolszewicką, zastąpiono marksizmem kulturowym, potocznie nazywanym „polityczną poprawnością”. Ta nowa strategia polega na rozkładaniu organicznych więzi społecznych, żeby historyczne narody przerobić na tak zwane „masy”, czyli nawóz historii, którym naród eksportowy będzie użyźniał swoje pardesy.

Ponieważ tradycyjny proletariat od rewolucjonistów się odwrócił, sięgnęli oni po proletariat zastępczy w postaci zboczeńców, kobiet i wariatów. Pod pretekstem ich „wyzwalania” żydokomuna niszczy organiczne więzi społeczne. Opanowawszy władzę, przy pomocy doktrynerskiego ustawodawstwa narzuca historycznym narodom standardy prawne, które pogrążają te narody i państwa w wariackim chaosie. Tak się właśnie dzieje w przypadku Naszego Najważniejszego Sojusznika. O ile pani Żorżeta, którą prezydent Trump nastręczył naszemu bantustanowi na ambasadora, sztorcowała jeszcze naszych Umiłowanych Przywódców pod kątem majątkowych interesów żydowskich, o tyle nowy przedstawiciel USA w Warszawie, charge d’affaires Bix Alliu, zaczyna nas sztorcować i tresować w uległości, a nawet w uwielbieniu zboczeńców seksualnych. Chociaż pan Bix Alliu jest osobnikiem ciekawym, bo na przykład chlubi się tytułem „magistra medycyny”, uzyskanym na Uniwersytecie Medycznym w Kosowie, to wydaje się, że wszystkie pomysły, jakie nam stręczy, nie pochodzą od niego, tylko są fragmentem polityki państwa, które reprezentuje.

Oczywiście ta tresura odbywa się jakby na marginesie dotychczasowej tresury w posłuszeństwie wobec Żydów, co zresztą bywa przyczyną zabawnych nieporozumień. Tuż przed głosowaniem w Sejmie nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego, pan Bix Alliu napisał do pani marszałek Witek, że ta nowelizacja zablokuje „ocalałym z holokaustu” i ich rodzinom dochodzenie roszczeń majątkowych. Najwyraźniej ani on, ani nikt z jego otoczenia tej nowelizacji nie przeczytał, bo w przeciwnym razie przekonałby się, że jeśli komukolwiek coś ona blokuje, to blokuje Polakom, którzy zostali obrabowani z własności za komuny, możliwość restytucji tej własności, na której w latach 80-tych i 90-tych uwłaszczyła się komunistyczna nomenklatura. Krótko mówiąc, ta nowelizacja nie jest wymierzona w roszczenia żydowskie i Polski przed nimi nie zabezpiecza, tylko zabezpiecza interesy uwłaszczonej komunistycznej nomeklatury - na co wskazuje umieszczona tam 30-letnia cezura. Kto w takim razie nastawił pana Alliu, że to jest spisek antyżydowski? Wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że wykombinował to sobie Naczelnik Państwa, któremu w tej sytuacji potrzebny był taki propagandowy listek figowy. Wszystko prawie się udało, bo za panem Alliu natychmiast rozwrzeszczał się izraelski minister spraw zagranicznych Yair Lapid, co pokazuje, że szybciej on wrzeszczy, niż myśli, a nawet rzecznik Departamentu Stanu, pan Price. Stworzyło to okazję do pokazuchy, jak to Naczelnik Państwa ze swoim pretorianinem Mateuszem Morawieckim własną piersią zasłania Polskę przed Żydami - w co niewątpliwie jego wyznawcy uwierzą bez zastrzeżeń. Na przykład jeden z nich, pan Radosław Kowalski twierdzi, że ustawka Naczelnika Państwa ani z Żydami, ani z Amerykanami nie była możliwa, bo Naczelnik Państwa nie zna angielskiego. Naiwność tych wyznawców jest podobna tylko do cierpliwości Boskiej - o czym Naczelnik dobrze wie, więc nic dziwnego, że takie listki figowe co i rusz sobie prokuruje.

Ale ta burza w szklance wody ucichła tak szybko, jak się pojawiła, bo skoro już Naczelnik zaprezentował się jako zbawca Polski, to nie ma co dalej hałasować, bo jeszcze ktoś bliżej zainteresuje się tą sprawą i mogą stąd wyniknąć śmierdzące dmuchy. Ale pan Bix Alliu jest pracowity, toteż pod pretekstem zakończenia „Miesiąca Dumy” w ramach którego zboczeńcy demonstrowali, jacy to dumni są ze swoich dewiacji, zaczął nas tresować do posłuszeństwa również wobec zboczeńców seksualnych. Ten „Miesiąc Dumy”, nawiasem mówiąc, przypomina mi anegdotkę o psychiatrze i psychologu. Psychiatra miał pacjenta, który nie wiadomo dlaczego moczył się w nocy. Ponieważ nie potrafił mu pomóc, pacjent poszedł do psychologa. Po jakimś czasie psychiatra spotyka się z psychologiem i od słowa do słowa zgadało się o tym pacjencie. - I jak ci z nim poszło? - pyta psychiatra. - Znakomicie - powiada psycholog. - Co, już się nie moczy? - Moczy się nadal, ale teraz jest z tego dumny! Teraz okazało się, że jakieś handełesy wyliczyły co do grosza, iż odmawianie zboczeńcom przywilejów, jakimi cieszą się oni np. w USA, gdzie uważani są za sól ziemi czarnej, kosztuje Polskę i Węgry prawie 7 miliardów dolarów rocznie, Gdyby zboczeńcy mogli się gzić nie tylko w miejscach publicznych, ale również w szkołach, przedszkolach a nawet po kościołach, to zaraz Polska zaczęłaby rosnąć w siłę, a i ludzie żyliby dostatniej. W Stanach Zjednoczonych pod rządami wariatów na swobodzie to właśnie powoli staje się nie tylko normą, ale również - towarem eksportowym, czego symbolicznym wyrazem były flagi zboczeńców na wszystkich ambasadach USA na całym świecie.

Stanisław Michalkiewicz

Copyright © 2006-2023 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Projekt: NetStudio.pro

Dokładne dane kont Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe Santander Bank: 24 1090 2590 0000 0001 4495 4522

Konto złotówkowe mBank SA: 75 1140 2017 0000 4002 0542 5287

Konto walutowe EURO Santander Bank: 56 1090 1043 0000 0001 4746 6809

Konto walutowe EURO mBank SA: 76 1140 2004 0000 3712 0674 5873

Konto dewizowe Santander Bank: 45 1090 2590 0000 0001 4495 4532

PayPal: michalkiewicz@michalkiewicz.pl